ELDORADO , to zespół z bardzo bogatym doświadczeniem muzycznym. Początki sięgają 1990 roku. Wtedy to lider zespołu rozpoczął swoją przygodę z oprawa muzyczną wszelkiego rodzaju imprez tanecznych. Zespół zaczął swoją działalność pod nazwą IKAR, a to ze względu na miejsce,     w którym powstał, a było to Kasyno Wojskowe w Rządowym Porcie Lotniczym. Tam powstawał pierwszy repertuar, odbywały się pierwsze imprezy. Wtedy też otrzymaliśmy nagrodę na przeglądzie zespołów wojskowych, za innowacyjność i własne kompozycje.

Zmieniał się wtedy skład, rozszerzał się repertuar i rosło doświadczenie.

W końcu to było to. Stabilny skład, dużo imprez i wreszcie wolny rynek.

Czterech muzyków stawało na głowie, aby zdobyć dobry sprzęt, grać dobry repertuar. Po prostu rozkręcaliśmy się. 1996 rok – zespół zaistniał pod nazwą Philadelphia.

W 1999 roku do zespołu dołączyła wokalistka o niebanalnym czystym glosie. Brzmienie nabrało rozmachu. Ponadto inwestycje w sprzęt oświetleniowy dało niebywały efekt wizualny.

Po dwóch latach drogi niektórych muzyków skręciły w inną stronę. Cóż i tak też się zdarza.

Powstało pytanie, co dalej? Decyzja była prosta, gramy. Od października 2001 byliśmy już duetem,  ja i wokalistka. Nowy sprzęt, nowe aranżacje i znów się udało. Zupełnie nowe brzmienie i nowy, rozbudowany repertuar przyniosły nieoczekiwany efekt. Graliśmy w pubach, na piknikach, wesela, bankiety i całą gamę innych imprez. W 2003 zagraliśmy suport przed koncertem Rezerwatu i Elektrycznych Gitar, który był pełnym sukcesem. Wtedy odetchnęliśmy, to było to, wielka scena, publiczność i pierwsze autografy. Następny rok to wesela i koncerty, m. innymi z Lady Pank i Eleni.

W maju 2004 narodził się pomysł, aby spróbować czegoś nowego, dołączyła do nas druga wokalistka i … znów się udało. Posypały się propozycje, wesela i inne imprezy. Wtedy właśnie pojawiła się myśl o zmianie nazwy. Od tego momentu występujemy jako ELDORADO, trio, dla którego muzyka nie jedno ma imię.

Naszą siłą jest wytrwałość i zaangażowanie oraz pomysł na dobra imprezę.

Do zobaczenia na imprezach i koncertach !